Fundacja ŻYCIU TAK – Głos Nienarodzonych

Głos Nienarodzonych

Rok św. Jana Pawła II i Narodowy Dzień Życia to właściwy moment, aby przedstawić Polakom dzieło Fundacji ŻYCIU TAK im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

„Upomnę się też u człowieka o życie człowieka i u każdego – o życie brata.” (Rdz 9,5)

Ponad 42 miliony dzieci, co roku zostaje zabitych na świecie w wyniku aborcji. Po przeczytaniu tej informacji na jednym z portali internetowych w grudniu 2019 roku, zaproponowałem zarządowi Fundacji ŻYCIU TAK im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wykonanie dzwonu w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Dzwon będzie nosił imię GŁOS NIENARODOZONYCH, powstanie z brązu, w tonacji f/1, o wadze 970 kg i średnicy 118 cm.

GŁOS NIENARODZONYCH ma uwrażliwiać i przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego. Dzwon w swej szacie będzie otoczony dwoma kodami genetycznymi, symbolizującymi rodziców: ojca i matkę. Będzie posiadał imię w języku polskim i łacińskim. Na jednym z boków umieszczone zostanie USG dziecka poczętego i dwaj cherubini strzegący oraz symbolizujący obecność Boga w poczęciu człowieka. Drugi bok przedstawi tablice kamienne symbolizujące X przykazań Bożych. Na pierwszej z nich znajdą się słowa Jezusa Chrystusa: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo”, na drugiej V przykazanie: „Nie będziesz zabijał”. W obecnych czasach zagłuszany jest głos Boży, dlatego tym dzwonem pragniemy pobudzić Polaków, aby usłyszeli głos nienarodzonych i Boga w tej kwestii.

Dzwon GŁOS NIENARODZONYCH będzie stacjonował na jednej z Parafii na Podkarpaciu, jednak przeznaczeniem dzwonu będzie jego udział w Marszach organizowanych za Życiem.

„Wie Ten, który osądza serca i według czynów odda każdemu.” (Prz 24,12)

– Bogdan Romaniuk

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758