Fundacja ŻYCIU TAK – „Głos Nienarodzonych” w Rzeszowie

„Głos Nienarodzonych” w Rzeszowie

Dzwon „Głos Nienarodzonych” zabrzmiał dziś w Rzeszowie. Dzwon pobłogosławił we wrześniu w Watykanie papież Franciszek i ma on poruszać sumienia i przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego.

27 grudnia w uroczystość Świętej Rodziny dzwon „Głos Nienarodzonych” dotarł do parafii Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie – Budziwoju. To w tej parafii ma siedzibę fundacja „Życiu Tak”, z której inicjatywy powstał ważący tonę dzwon. Wpierw parafianie na każdej Mszy św. wysłuchali kazania o roli rodziny w życiu człowieka oraz o wielkiej wartości każdego życia ludzkiego.

Po Mszy św. każdy mógł zobaczyć okolicznościową wystawę na temat historii powstania tego wyjątkowego dzwonu i otrzymać bezpłatnie książkę „50 pytań i odpowiedzi o aborcji” . Następnie każdy mógł podejść do dzwonu i uderzyć w niego . Każdy kto chciał wybić na nim gong powinien zadeklarować swą troskę o życie poczęte i w ten sposób zjednoczyć się w wielkiej modlitwie i wołaniu o szacunek dla każdego poczętego życia. Każde uderzenie było swoistym upomnieniem się o życie w łonie matki. Dzwon „Głos Nienarodzonych” na zewnętrznej ścianie u dołu ozdobiony jest ornamentem w kształcie łańcuchów kodów genetycznych ojca i matki. Między nimi umieszczona jest nazwa dzwonu, odlew USG dziecka poczętego oraz odlew tablic symbolizujących Dekalog.

Ten dzwon ma z Podkarpacia pielgrzymować po całej Polsce, aby propagować obronę życia nienarodzonych dzieci. Już kilkanaście parafii zarezerwowało sobie odwiedziny tego dzwonu .

Parafie, stowarzyszenia, Marsze Za Życiem itp. inicjatywy mogą zaprosić „Głos Nienarodzonych” do siebie . Pokrywa się tylko koszt transportu dzwonu. Rezerwacji należy dokonywać na adres mailowy: [email protected]

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758