Fundacja ŻYCIU TAK – XI Marsz Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie

XI Marsz Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie

Od godziny 8.00 ( do 16.00) trwaliśmy na adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele św. Jadwigi w Rzeszowie, zaś od godz. 9.00 na placu papieskim była możliwość uderzyć w dzwon „Głos Nienarodzonych”. Dzieci nienarodzone nie mogą krzyczeć w swojej obronie, ten dzwon za nich krzyczy i domaga się zapewnienia prawnej obrony życia nienarodzonych istot ludzkich.

W południe w uderzeniu w dzwon uczestniczył marszałek woj. podkarpackiego Wł. Ortyl, poseł Wojciech Buczak, Bogdan Romaniuk , wiceprezes Fundacji „Życiu Tak”, radni Jacek Kotula i Jacek Magdoń i inni.. Modlitwie przewodniczył ks. Jan Kobak – diecezjalny duszpasterz rodzin.

Wartę przy dzwonie pełnią „Strzelcy”. O godz. 15.00 przy tym dzwonie popłynęła modlitwa w intencji obrony życia w Polsce w łączności z uczestnikami Marszu którzy nie mogli przybyć do Parku Papieskiego z powodu ograniczeń związanych z Covid – 19 i modlili się z nami w swoich domach.

Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie organizowane są od 11 lat w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość sanitarną , w tym roku nasz Marsz ma nietypowy przebieg.

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758