Fundacja ŻYCIU TAK – Za 45 dni #Beatyfikacja | Z Prymasem na wakacje

Za 45 dni #Beatyfikacja | Z Prymasem na wakacje

29 lipca 2021 /FP | Family News Service

zdęcie spacerującego Prymasa Wyszyńskiego

fot. Instytut Prymasowski, wyszynskiprymas.pl

 

 

Jesteśmy niemal na półmetku okresu urlopowego. Niedawno przekroczyliśmy też półmetek inicjatywy #Beatyfikacja. W tym odcinku proponujemy porcję aforyzmów zaczerpniętych z przesłania kard. Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy, żeby zabierać je z sobą na wakacyjne szlaki i raczyć się nimi każdego dnia. Może w trakcie górskiego spaceru albo innej wojaży warto odpocząć duchowo, czerpiąc ze złotych myśli Prymasa?

Czym jest inicjatywa #Beatyfikacja: https://polskifr.fr/polska-we-francji/100-dni-przed-beatyfikacja-kard-wyszynskiego-i-matki-czackiej-startuje-inicjatywa-beatyfikacja/

 

Miłość ma to do siebie, że udzielona człowiekowi i dobrze przyjęta wydaje owoc stokrotny i przez stworzenie rozmnaża się dalej, rodząc nową miłość.

Dobroć, tak jak i miłość, chociaż zaspokajają potrzeby serca, nigdy nie mówią dość – ani tym, którzy jej doznali, ani tym, którzy ją świadczą.

Przez miłość świat istnieje i przez miłość człowiek istnieje. I jeśli coś istnieje to znak, że ktoś miłuje, że podtrzymuje swoją miłość.

Chrześcijaństwo polega na tym, że nie walczymy ze światem i bliźnimi, ale z samym sobą. Najtrudniejszą rzeczą jest odnieść zwycięstwo nad sobą.

Człowiek staje się dziś niewolnikiem samego siebie. Unika trudu i odpowiedzialności. Jakże często więzy rodzinne zamieniają się na pęta egoizmu, który zabija miłość, a w konsekwencji uśmierca i morduje owoc miłości – nowe życie.

Nie wystarczy mieć wolność, trzeba umieć się nią posługiwać. Nie wystarczy mieć rozum, trzeba wiedzieć, jak go używać. Nie wystarczy mieć wolę, trzeba ją wzmacniać. Nie wystarczy mieć serce, trzeba je rozszerzać i odnawiać.

Taka jest Boża sprawiedliwość, że za życie pełne miłości płaci wieczną miłością, która nie gaśnie i nie umiera.

Bóg nie może Ciebie nie kochać! Uwierz w to! Nie może. Na tym polega Jego „słabość”; słabość Wszechmocnego, że musi Ciebie kochać.

Krzyż jest sztandarem miłości. To jest jedyny sztandar, który ocalał na świecie. Wszystkie inne spróchniały, zniszczały, podarły się. A ten sztandar trwa.

Nie trzeba (…) „zadręczać” Chrystusa opowiadaniem o sobie. Raczej trzeba mówić Mu Mów Panie, bo sługa Twój słucha. Niech On mówi. To Chrystus jest aktywny, wtedy gdy jest w nas. To On działa.

Różaniec jest psychologiczną modlitwą, bo zaradza wszystkim naszym potrzebom. (…) jest to modlitwa najbardziej codzienna. Bo Mszy świętej musisz słuchać w kościele, kazania też, ale różaniec możesz odmawiać wszędzie i w każdej chwili.

W ciszy serca myślimy: Ty mnie znasz, widzisz, Ty badasz całe wnętrze moje, Ty mnie oceniasz, Panie, Ty wiesz, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię miłuję.

Eucharystyczny Bóg szuka nieustannie swego Betlejem, swego żłobka. Często brak dlań miejsca w gospodzie, ale kto Go przyjmie, stajnia jego zamienia się w świątynię, a człowiek jest ubóstwiony.

Niezmiennie zapraszamy do włączenia się w akcję #Beatyfikacja. Można to uczynić np. poprzez publikowanie Waszych zdjęć w mediach społecznościowych z tym hasztagiem i zdjęciami z wakacji, gdzie widać aforyzmy Prymasa, np. przyklejone na plecaku, itp. 🙂

 

Logo Fundusz Patriotyczny

Fundusz Patriotyczny

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758