Fundacja ŻYCIU TAK – Za 35 dni #Beatyfikacja | Znany youtuber o Prymasie i Matce

Za 35 dni #Beatyfikacja | Znany youtuber o Prymasie i Matce

8 sierpnia 2021 /FP |  Family News Service

Mężczyzna siedzący przed mikrofonem

fot. Moc w słabości /YouTube (screen)

Czas biegnie szybko i pozostało już zaledwie 35 dni do dnia, kiedy kard. Stefan Wyszyński i matka Róża Czacka zostaną ogłoszeni błogosławionymi. Dzisiaj w ramach serii #Beatyfikacja zaprosiliśmy p. Przemysława Janiszewskiego, aby podzielił się z nami swoim świadectwem dotyczącym Prymasa i Matki. P. Przemysław na co dzień prowadzi na YouTube kanał ewangelizacyjny „Moc w słabości”, który ma już ponad 100 tys. subskrybentów.

Kardynał Stefan Wyszyński jest dla mnie jak duchowy Ojciec i przewodnik po drogach codziennych zmagań w walce o świętość. Jego Postać towarzyszyła mojej życiowej drodze już od czasów liceum. Wtedy to otrzymałem pamiątkową kartę z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej, naszej Polskiej Czarnej Madonny – z własnoręcznym podpisem Prymasa Tysiąclecia. Okazało się, że Kardynał jeździł na wakacje w okolice Augustowa – tam też wypoczywała część mojej najbliższej rodziny. Razem z Prymasem spotykali się na spacery i wspólne obiady. Obrazek ten mam po dziś dzień. Noszę go w brewiarzu. Jest dla mnie jak relikwia. Kardynał jest mi bliski także sercem i maryjną duchowością. Uczę się od niego odwagi w przyznawaniu się do Matki Słowa Bożego, ale także zawierzenia Chrystusowi przez Jej ręce. Całkowitej ufności Bogu, którą zyskuję ukrywając się w Jej Niepokalanym Sercu. Jak zwykł był mawiać Prymas Tysiąclecia: SOLI DEO PER MARIAM („Bogu samemu przez Maryję”) – to jego biskupie zawołanie i jednocześnie drogowskaz dla nas, jaką drogą podążać pośród duchowych mroków i ciężkiej mgły anarchii moralnej.

Wstyd przyznać, ale Matkę Elżbietę Różę Czacką poznaję dopiero teraz – podczas 33-dniowych rekolekcji „Beatyfikacja33”. Wiem jednak, że święci chadzają parami i nieprzypadkowo właśnie z Nią łączy się postać Prymasa Tysiąclecia. Życie obojga naznaczone było krzyżem i wiernością Bogu nawet podczas największych duchowych prób. Ich życie i nauczanie powinniśmy definiować jako proroctwo na czasy obecne. Tam jest odpowiedź, co i jak robić, aby Chrystus królował w ludzkich sercach.

P. Przemysława spotkał też niezwykły zaszczyt w związku z osobą Prymasa, ale o tym jeszcze powiemy…

Niezmiennie zapraszamy do włączenia się w akcję #Beatyfikacja. Publikujemy w mediach społecznościowych treści, zdjęcia, filmiki, poświęcone Prymasowi Tysiąclecia i Matce Czackiej.

 

Logo Fundusz Patriotyczny

Fundusz Patriotyczny

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758