Fundacja ŻYCIU TAK – Za 40 dni #Beatyfikacja | 'Ks. Prymas jest obecny w moim sercu od lat dziecięcych'

Za 40 dni #Beatyfikacja | 'Ks. Prymas jest obecny w moim sercu od lat dziecięcych'

3 sierpnia 2021 /FP |  Family News Service

Prymas Wyszyński w trakcie wizytacji w parafii Izabelin

Prymas Wyszyński w trakcie wizytacji w parafii Izabelin, fot. Instytut Prymasowski

Liczba 40 jest dość charakterystyczna w Biblii. Przykładowo w czasach Noego deszcz padał przez 40 dni i 40 nocy, Izraelici 40 lat szli do Ziemi Obiecanej, a Jezus Chrystus spędził 40 dni na pustyni przygotowując się do publicznej działalności. Tak się składa, że dziś 120. urodziny kard. Wyszyńskiego, a dokładnie za 40 dni będziemy przeżywać beatyfikację Prymasa i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W tym odcinku wspomnieniami na temat Prymasa Tysiąclecia podzielił się z naszymi czytelnikami ks. kan. Jerzy Krysztopa – proboszcz parafii Zuzela, gdzie urodził się Wyszyński.

Prymas mobilizuje nas do modlitwy. Modliliśmy się przez wiele lat o beatyfikację, teraz modlimy się o duchowe owoce tego wyczekiwanego religijnego wydarzenia. Staramy się żyć nauką Prymasa i dzielimy się tym z pielgrzymami. Ks. Prymas jest obecny w moim sercu od lat dziecięcych. Dla mojej mamy kard. Wyszyński już za życia był święty, tak jak w wielu rodzinach w Polsce. Ja w takim duchu byłem wychowany. Kiedy mama usłyszała informację, że Polak został wybrany na Stolicę Piotrową od razu powiedziała, że to kard. Wyszyński. Pierwszą książką, którą przeczytałem w seminarium, były „Zapiski więzienne” Prymasa. Chciałbym więcej czasu poświęcać na modlitwę tak jak to czynił ks. Prymas Wyszyński, pomimo wielości swoich obowiązków. Miał czas także na zapiski „Pro memoria”, które są jego duchowym dzienniczkiem, ukazując również wiele wątków z życia Kościoła i naszej Ojczyzny.

Zdjęcie drewnianego domu

Muzeum lat dziecięcych Stefana Wyszyńskiego fot Autorstwa Robert Wielgorski

 

Niezmiennie zapraszamy do włączenia się w akcję #Beatyfikacja. Publikujemy w mediach społecznościowych treści, zdjęcia, filmiki, poświęcone Prymasowi Tysiąclecia i Matce Czackiej.

Logo Fundusz Patriotyczny

Fundusz Patriotyczny

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758