Fundacja ŻYCIU TAK – Pięć tysięcy ludzi na Marszu Życia i Rodziny

Pięć tysięcy ludzi na Marszu Życia i Rodziny

20 września 2021/FP | Family News Service

Maszerująca uśmiechnięta rodzina

Family News Service

Chcemy wysłać sygnał nie tylko w całą Polskę, ale także na cały świat, że w Polsce są mężczyźni, którzy biorą odpowiedzialność, że od niej nie uciekają – zaznaczył Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, otwierając 16. Narodowy Marsz Życia i Rodziny w Warszawie. Liczba uczestników, których było ok. 5 tys., przeszła oczekiwania organizatorów.

Hasłem tegorocznego marszu były słowa „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Życia i Rodziny we współpracy z Chrześcijańskim Kongresem Społecznym. Ze względu na pandemię w tym roku marsz odbył się tylko w Warszawie, a nie w 140 miastach całej Polski, jak to było dotychczas.

W niedzielę rano z organizatorami spotkał się prezydent Polski Andrzej Duda. W trakcie rozmowy omawiano m.in. postulaty zmierzające do zwiększenia ochrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

W wydarzenie włączyli się przedstawiciele Kościoła, mediów, aktorzy, sportowcy, naukowcy itd. Obecni byli także członkowie takich wspólnot jak Rycerze Kolumba, Rycerze Jana Pawła II i Wojownicy Maryi. Były też osoby niepełnosprawne. Na zakończenie odbyła się Msza św. o godz. 13:00 w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie.

Uczestników wydarzenia pozdrowił przewodniczący konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Pozdrawiam wszystkich uczestników Marszu dla Życia i Rodziny, który odbywa się w Warszawie pod hasłem: Tato – bądź, prowadź, chroń! Niech bł. kard. Wyszyński i bł. Matka Czacka, wspierają w ukazywaniu, że każdy ma prawo do życia, a rodzina jest najcenniejszym dobrem ludzkości” – napisał abp Gądecki na Twitterze.

Ważnym odniesieniem dla organizatorów i uczestników tegorocznego marszu było nauczanie nowego błogosławionego, Prymasa Polski, kard. Stefana Wyszyńskiego, który wraz z Matką Elżbietą Czacką został beatyfikowany 12 września br. Kard. Wyszyński był wielkim obrońcą godności ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny. „Tak często Prymasa Tysiąclecia nazywano +Ojcem Narodu+, stąd to powiązanie. Chcieliśmy pokazać, że polscy ojcowie są odpowiedzialni – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, otwierając marsz. Podkreślił, że współcześnie rodzina i całe społeczeństwo potrzebują autorytetu ojca.

W trakcie marszu podkreślono także znaczenie adopcji duchowej dziecka poczętego, która jest konkretnym aktem wsparcia kobiet w ciąży i ich bliskich.

Niedzielny marsz był wielką manifestacją pro life i pro rodzinną. Liczb uczestników przeszła oczekiwania organizatorów.

 

Logo Fundusz Patriotyczny

Fundusz Patriotyczny

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758