Fundacja ŻYCIU TAK – To już dziś #Beatyfikacja! | Ten dzień

To już dziś #Beatyfikacja! | Ten dzień

12 wrzesień 2021 /FP | Family News Service Na zdjęciu Prymas Wyszyński

Po wielotygodniowym odliczaniu nadszedł ten dzień – beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej. Przez ten czas mieliśmy okazję wspólnie poznać różne osoby, przeczytać ich świadectwa o Prymasie i Matce; mieliśmy też okazję poznać mniej lub bardziej znane informacje na temat nowych błogosławionych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę i publikowali w mediach społecznościowych treści oznaczone #Beatyfikacja. Na zakończenie mamy trzy szczególne nagrania.

Laski są miejscem, w którym połączyły się losy kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej. Zapraszamy w wirtualną podróż do tego miejsca oraz zachęcamy do obejrzenia krótkiej rozmowy z s. Leoną Czech FSK, opowiadającą o tym szczególnym zakątku Polski.

Kozłówka na Lubelszczyźnie należy do miejsc związanych z osobą ks. Wyszyńskiego. Przez pewien czas w trakcie II wojny światowej tam przebywał. Między innymi w tym miejscu zachowała się pamięć o tym, jak przyszły prymas pomagał Żydom.

W związku z beatyfikacją, a dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej S.A. prezentujemy unikalne nagrania z kard. Wyszyńskim.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=284417863129519

Dzień beatyfikacji oczywiście nie kończy dalszego poznawania nowych błogosławionych. Zapraszamy do lektury odcinków, które ukazały się w ramach inicjatywy i zachęcamy do dalszego stosowania hasztagu #Beatyfikacja oraz dzielenia się wrażeniami i kolejnymi treściami w kontekście Prymasa i Matki.

 

Logo Fundusz Patriotyczny

Fundusz Patriotyczny

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758