Fundacja ŻYCIU TAK – Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia i Rodziny

Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia i Rodziny

19 września 2021/R | Family News Service

Zdjęcie przedstawia maszerujących ludzi na tle banneru Narodowy Marsz Życia

fot. Family News Service / Justyna Galant

Około 5 tys. osób o 11:30 wyruszyło dziś z Placu Zamkowego w Warszawie w 16. Narodowym Marszu Życia i Rodziny. W wydarzenie włączyli się przedstawiciele Kościoła, mediów, aktorzy, sportowcy, itd. O godz. 13:00 rozpoczęła się Msza św. w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie. Uczestników Marszu pozdrowił na Twitterze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Hasłem tegorocznego Marszu były słowa „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Życia i Rodziny we współpracy z Chrześcijańskim Kongresem Społecznym. Ze względu na pandemię w tym roku Marsz odbył się tylko w Warszawie, a nie w miastach całej Polski.
Uczestników wydarzenia pozdrowił przewodniczący konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Pozdrawiam wszystkich uczestników Marszu dla Życia i Rodziny, który odbywa się w Warszawie pod hasłem: Tato – bądź, prowadź, chroń! Niech bł. kard. Wyszyński i bł. Matka Czacka, wspierają w ukazywaniu, że każdy ma prawo do życia, a rodzina jest najcenniejszym dobrem ludzkości” – napisał metropolita na Twitterze.
Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że z organizatorami Marszu spotkał się prezydent Andrzej Duda.
Po Mszy św. prelekcję wygłosi ks. Dominik Chmielewski.

 

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

 

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758