Fundacja ŻYCIU TAK – Warszawa: „Tato – bądź, prowadź, chroń” - w niedzielę Narodowy Marsz Życia i Rodziny

Warszawa: „Tato – bądź, prowadź, chroń” - w niedzielę Narodowy Marsz Życia i Rodziny

15 września 2021/R | Family News Service

Zdjęcie przedstawia rodzinę

fot. Satya Tiwari z Pixabay

W niedzielę 19 września o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Organizatorami wydarzenia pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny – poinformowała KAI.

Jak wskazują organizatorzy Narodowego Marszu Życia i Rodziny, powołując się na badania CBOS, aż 30 proc. młodych Polaków w trudnych chwilach nie może liczyć na własnego ojca. Co więcej, jedynie 15 proc. przedstawicieli młodego pokolenia chętnie rozmawia z ojcem. Mimo to ponad 40 proc. młodych Polaków najbardziej zależy na uznaniu ze strony własnego taty.

Te zaskakujące statystyki oraz społeczna konieczność publicznego przypomnienia roli i znaczenia ojca dały asumpt do przeprowadzenia w tym roku Marszu pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”.
Tegoroczny Narodowy Marsz Życia i Rodziny będzie wyjątkowy z wielu powodów. Po pierwsze wyróżnia go hasło i główny przekaz, w którym skupiamy się na roli ojca w życiu rodzinnym i społecznym. Po drugie, ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, Marsz nabiera wymiaru narodowego, ponieważ w wielu miastach nie mogły odbyć się lokalne Marsze dla Życia i Rodziny. Po trzecie, podczas tegorocznego wydarzenia chcemy również wyrazić dziękczynienie za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który wielokrotnie był nazywany Ojcem Narodu – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.
Do udziału w Marszu zachęcił m.in. znany aktor Dariusz Kowalski.
Narodowy Marsz Życia i Rodziny ma być także okazją do radosnego, wspólnego zamanifestowania przywiązania do wartości prorodzinnych oraz wartości pro-life. – Chcemy przypomnieć, że ochrona życia od poczęcia jest fundamentem naszej cywilizacji i na każdym kroku musimy jej bronić i domagać się zwiększenia jej zakresu – dodaje Paweł Ozdoba. – W tym roku musimy pamiętać również o próbach podważenia znaczenia małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Coraz częściej w programach społecznych i politycznych próbuje się kontestować małżeństwo i podważać jego wartość i znaczenie. I to pomimo konstytucyjnej ochrony małżeństwa, o czym możemy przeczytać w art. 18. Ustawy Zasadniczej – wskazuje Ozdoba.
Organizatorzy informują, że Narodowy Marsz Życia i Rodziny odbędzie się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Specjalnego błogosławieństwa dla wszystkich uczestników i organizatorów wydarzenia udzielili warszawscy pasterze – ks. kard. Kazimierz Nycz oraz ks. bp Romuald Kamiński.
Narodowy Marsz Życia i Rodziny rozpocznie się 19 września (niedziela) o godz. 11.30 na placu Zamkowym w Warszawie. Zakończenie Marszu przewidziano przed kościołem pw. Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3. Tam o 13.00 zostanie odprawiona Msza św. dla wszystkich uczestników Marszu.

źródło: KAI

 

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758