Fundacja ŻYCIU TAK – Za 5 dni #Beatyfikacja | Zaproszenie dla Polonii

Za 5 dni #Beatyfikacja | Zaproszenie dla Polonii

7 wrzesień 2021 /FP | Family News Service

zdjęcie biskupa

fot. @EpiskopatNews /Twitter

Już w najbliższą niedzielę będzie mieć miejsce ważne wydarzenie dla Kościoła w Polsce i Polonii – beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej. Do duchowej łączności z uczestnikami wydarzenia zachęcił Polonię bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jedną z form przygotowania do beatyfikacji są rekolekcje organizowane w dniach 7-9 września na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Biskup zaprosił do modlitwy w łączności z Polakami na całym świecie i śledzenia beatyfikacji z pomocą mediów.
Z tego szczególnego miejsca, w którym się znajduję, a więc z gabinetu, gdzie pracował kard. Wyszyński, w którym przyjmował dostojników kościelnych, państwowych, z miejsca w którym się modlił za naszą ojczyznę, pragnę was wszystkich serdecznie zaprosić do udziału przede wszystkim duchowego w tej uroczystości, abyście zanosili błagania za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego w intencji naszej ojczyzny, w intencji Polaków w kraju i za granicą – zachęcił bp Lechowicz.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej podkreślił, że Prymas był człowiekiem zatroskanym o pokój w narodzie; leżała mu na sercu historia ojczyzny. Biskup wyraził nadzieję, że „duchowa łączność z tą uroczystością i osobą bł. kard. Wyszyńskiego przyniesie dobre rezultaty i owoce zarówno w życiu naszej ojczyzny, w życiu Kościoła, jak i w życiu poszczególnych osób i rodzin”.

Uroczystość beatyfikacyjna odbędzie się 12 września br. o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej.

Czy nauczanie kard. Wyszyńskiego jest jeszcze dziś aktualne? Jak Prymas reagowałby na obecne problemy i wyzwania, które stają przed społeczeństwem i Kościołem? – odpowiedzi na te pytania mają przynieść trzydniowe rekolekcje organizowane na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wydarzenie zatytułowane „Czas to miłość” organizowane jest w dniach 7-9 września w formule online. Nauki wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

https://polskifr.fr/duchowa-strona/za-15-dni-beatyfikacja-ogolnopolskie-rekolekcje-online-7-9-wrzesnia/

Zostało coraz mniej czasu. Niezmiennie zachęcamy do włączania się w inicjatywę #Beatyfikacja. Można to zrobić publikując w mediach społecznościowych treści poświęcone Prymasowi i Matce – polonijne i inne. Stosujmy hasztag #Beatyfikacja.

 

Logo Fundusz Patriotyczny

Fundusz Patriotyczny

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758