Fundacja ŻYCIU TAK – Fundacja Kochać Lepiej - pomoże małżonkom i rodzinom w kryzysach i budowaniu relacji

Fundacja Kochać Lepiej - pomoże małżonkom i rodzinom w kryzysach i budowaniu relacji

26 listopada 2021 /R | Family News Service

Dwie uśmiechnięte kobiety trzymające w dłoniach Akt Notarialny

FUNDACJA KOCHAĆ LEPIEJ FOTO

Fundacja Kochać Lepiej już niebawem rozpocznie swoją działalność w Radomiu. Siedziba mieści się przy parafii św. Rodziny przy ulicy Kelles-Krauza. Założycielkami są Anna Ostatek i Agnieszka Myrta, terapeutki małżeńskie.

Fundacja ma przede wszystkim wspierać rodziny i małżonków w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów. Zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Pomysłodawczynią nazwy fundacji jest jej współzałożycielka – Agnieszka Myrta, która pewnego dnia przyszła i powiedziała do koleżanki: Kochać lepiej! Po prostu! -Nazwa bardzo konkretnie wpisuje się w podstawowe cele i założenia naszej fundacji. Widzimy, że w relacjach małżeńskich, narzeczeńskich zawsze możemy coś poprawić, zawsze możemy coś zmienić, zawsze może być… lepiej. Dlatego właśnie taka nazwa. Żeby pokazać, że nasze małżeństwo to droga, na której zawsze możemy „Kochać lepiej” – tłumaczy w rozmowie z Family News Service Anna Ostatek.

Wsparcie relacji

Celem organizacji jest szeroko pojęte wspieranie rodzin i pomoc małżonkom w przezwyciężeniu kryzysów poprzez terapię małżeńską. -Serdecznie zapraszamy małżonków którzy mają jakieś trudności w relacji ze sobą, z dziećmi, czy innymi osobami bliskimi do pierwszej konsultacji, na której wspólnie ocenimy jakie są ich aktualne potrzeby, jakiej pomocy potrzebują – mówią założycielki Fundacji Kochać Lepiej.

Katolickie rodziny też mają problemy

W planach są też otwarte spotkania, na których będzie można porozmawiać ze specjalistami: pedagogiem, psychologiem, dietetykiem, psychologiem dziecięcym. Do kontaktu z fundacją zaproszone są również małżeństwa katolickie. -Często uważamy, że skoro jesteśmy w danej wspólnocie, to nie powinniśmy mieć problemów i nie możemy ich ujawniać. Rezygnując z pomocy skazujemy się na pogłębienie istniejących trudności w relacji – podkreśla Anna Ostatek.
Zdaniem terapeutek rozmowa z kimś z zewnątrz może być kluczem do zrozumienia kryzysu w związku. -Kryzys pokazuje, że czegoś nam brakuje i że dotychczasowe sposoby pokonywania trudności nie są wystarczające. Kryzys niejako „zmusza ” nas do podjęcia pracy nad relacją i wypracowania nowych sposobów bycia ze sobą. I tu mamy dwie drogi – albo potraktujemy kryzys jako szansę dla naszej relacji na rozwój albo stwierdzimy, że coś się w nas skończyło, nie jest tak jak było i nie ma dla nas szansy – wyjaśnia Anna Ostatek.

Kryzysy można przezwyciężyć!

Co powinno zaniepokoić małżonków? Terapeutki wymieniają kilka znaków ostrzegawczych. -Małżonkom coraz trudniej jest się dogadać, kłótnie nasilają się, a dotychczasowe sposoby rozwiązywania konfliktów nie działają – mówi Family News Service Anna Ostatek.

Na pierwszą nieodpłatną konsultację można umówić się telefonicznie:
Anna Ostatek – 604 423 314
Agnieszka Myrta – 601 929 040

Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758