Fundacja ŻYCIU TAK – Papież Franciszek odwiedził Asyż, aby spotkać się z 500 ubogimi ludźmi

Papież Franciszek odwiedził Asyż, aby spotkać się z 500 ubogimi ludźmi

Asyż, fot. wikimedia (domena publiczna)

13 listopada 2021 /FP | Family News Service

Papież odwiedził Asyż. 12 listopada spotykał się z grupą 500 ubogich ludzi z regionu Umbria i Rzymu. To była piąta wizyta papieska w tym miejscu. Ostatni raz Ojciec Święty odwiedził Asyż 3 października 2020 roku w związku z podpisaniem encykliki „Fratelli Tutti”.

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka w listopadzie 2016 roku. Święto obchodzone jest w XXXIII niedzielę zwykłą, wypadającą pomiędzy 13 a 19 listopada. Tegoroczny Światowy Dzień Ubogich przypada w niedzielę 14 listopada. Motywem przewodnim są słowa z Ewangelii św. Marka: „Ubogich zawsze macie u siebie”. W orędziu przygotowanym na ten dzień papież zaprasza do tego, „aby nigdy nie stracić z oczu darowanej okazji do czynienia dobra”.

– Chciałbym, aby Światowy Dzień Ubogich, który celebrujemy już po raz piąty, mógł zakorzenić się jeszcze bardziej w naszych Kościoła lokalnych i otworzyć się na ruch ewangelizacyjny, który spotkałby w pierwszym rzędzie ubogich tam, gdzie oni się znajdują. Nie możemy czekać, aż zapukają do naszych drzwi. Pilnie potrzeba, abyśmy dotarli do nich w ich własnych domach, w szpitalach i w domach opieki, na ulicach i w ciemnych zaułkach, gdzie czasem się chowają, w schroniskach i w centrach przyjęć. Ważne jest, by zrozumieć, jak się czują, czego doświadczają, jakie pragnienia mają w sercu – wyjaśnia w dokumencie Ojciec Święty.

Family News Service

Logo Fundusz Patriotyczny

Fundusz Patriotyczny

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758