Fundacja ŻYCIU TAK – Papież Franciszek: wolność trzeba wypełnić miłością

Papież Franciszek: wolność trzeba wypełnić miłością

fot. pixabay.com

13 listopada 2021 /FP | Family News Service

10 listopada obchodziliśmy wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, który poświęcił życie obronie wartości chrześcijańskiej.

Z tej okazji papież Franciszek pozdrowił wszystkich przedstawicieli funkcjonariuszy służby więziennej, strażaków oraz innych przedstawicieli sił bezpieczeństwa i obrony. Życzył im, aby traktowali swoją pracę w kategoriach misji i spełniali ją kompetentnie oraz z poczuciem odpowiedzialności moralnej. Ojciec Święty zwrócił się też do Polaków.

W swoim przemówieniu Ojciec Święty nawiązał do obchodzonego jutro w Polsce Narodowego Święta Niepodległości. – Dziękując Bogu za dar wolności, pamiętajmy, że – jak mówił św. Jan Paweł II – „wolność trzeba zagospodarowywać w oparciu o miłość Boga, ojczyzny i braci” – przypomniał Franciszek.

Następca św. Piotra nawiązał także do słów Jana Pawła II, wypowiedzianych 5 czerwca 1999 roku w Sopocie: „Dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują, błogosławią, a nie złorzeczą, i błogosławieństwem ziemię zdobywają”.

Family News Service

Logo Fundusz Patriotyczny

Fundusz Patriotyczny

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758