Fundacja ŻYCIU TAK – Rusza IV Kongres Rodzin Polonijnych

Rusza IV Kongres Rodzin Polonijnych

20 listopada 2021 /R | Family News Service

Kongres Rodzin Polonijnych plakat

Kongres Rodzin Polonijnych plakat

O godz. 10.00 rozpoczyna się dziś dwudniowy Kongres Rodzin Polonijnych. Uczestnicy wydarzenia skupią się na aktualnych wyzwaniach stojących przed polonijnymi rodzinami wobec trwającej sytuacji lockdownu. W czasie spotkania online poruszone zostaną kwestie dotyczące relacji w małżeństwie i rodzinie oraz wychowania i edukacji młodych w czasie pandemii.

Pierwszy dzień IV Kongresu Rodzin Polonijnych otworzy ks. bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

„Nie będziemy patrzeć na rodzinę i małżeństwo z punktu widzenia duszpasterskiego, ale popatrzymy oczami psychologów, pedagogów, osób, które zajmują się rodziną i małżeństwem w trudnych sytuacjach. Niewątpliwie taką trudną sytuację przeżywaliśmy i nadal przeżywamy” – mówił ks. bp. Wiesław Lechowicz, zachęcając do udziału w inicjatywie. [zobacz] https://www.youtube.com/watch?v=aXqzjVGfj6k

Dziś w godzinach przedpołudniowych prelegenci podejmą tematykę relacji małżeńskiej i rodzinnej w czasie lockdownu oraz kwestię samej pandemii jako szansy na wzmocnienie więzi. Następnie głos zabiorą pedagodzy i psycholodzy, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. W późniejszych godzinach kongres zdominują tematy dotyczące edukacji i wychowania w małżeństwie oraz rodzinie.

Z kolei drugiego dnia, w niedzielę 21 listopada, odbędą się zajęcia warsztatowe dla uczestników spotkania. Wśród zaplanowanych tematów są m.in.: „Psychologiczna pomoc dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w edukacji domowej” czy „Zachowania prozdrowotne i profilaktyka”.

„Mam nadzieję, że ten kongres pomoże Wam w Waszym życiu małżeńskim i rodzinnym, a Wy pomożecie z kolei swoim bliskim w rozwiązywaniu codziennych problemów” – zaznaczył delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Podczas kongresu nie zabraknie czasu na świadectwa małżeństw i wspólną modlitwę. Uczestnicy zawierzą swoje rodziny św. Józefowi.

Organizatorami IV Kongresu Rodzin Polonijnych są: Fundacja Pomoc Rodzinie oraz Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Program strona 1

program strona 2

program strona 3

program strona 4

Family News Service

 

 

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758