Fundacja ŻYCIU TAK – Trzy radości czyli trzy spotkania o małżeństwie, dziecku i rodzinie

Trzy radości czyli trzy spotkania o małżeństwie, dziecku i rodzinie

22 listopada 2021 /R | Family News Service

banner akcji recepta na miłość

Recepta na miłość

Czy narodziny dziecka są zagrożeniem dla kariery, czy też jego posiadanie jest czymś naturalnym? Czy można być szczęśliwym w małżeństwie? Jak odnaleźć swoje powołanie do bycia rodzicem i szukać dobrych wzorców? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć uczestnicy debat „Trzy radości: małżeństwo, dziecko, rodzina”.

Czy tematy takie jak rodzina, małżeństwo i dziecko nie wymagają dobrego, racjonalnego i czułego podejścia? Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA przekonuje, że tak! Uczestnicy debat ogólnopolskich „3 Radości?” wyciągają na warsztat, które intrygują, budzą wątpliwości i skrajne emocje. – Tylko sprawdzona wiedza może pomóc przezwyciężyć lub zminimalizować naturalny strach przed założeniem rodziny, który jest też przecież uzasadniony – czasy są bowiem trudne. Nie można osądzać – trzeba pomagać, wspierać i edukować – przekonuje w rozmowie z Family News Service dr Grzegorz Sudoł, dyrektor KCEM KANA w Tarnowie.

Rodzinne życie nie jest łatwe

Do tej pory odbyły się już rozmowy poruszające zagadnienia związane z małżeństwem i dziećmi. Na 8 grudnia zaplanowano kolejną debatę. Tym razem będzie poświęcona rodzinie.
Jak przekonują organizatorzy, wymiana doświadczeń, poglądów i spojrzeń na różne kwestie pełni ogromną rolę. – Takie podejście zawsze pomaga zrozumieć drugą osobę i spojrzeć na jakieś zagadnienie z szerszej perspektywy. Debaty, które odbywają się przy wsparciu Ośrodka Dialogu i Misji ALEGORIA pozwalają na właśnie takie spojrzenie. Co najważniejsze, biorą w nich udział osoby, które same na co dzień mają do czynienia z niełatwym rodzinnym życiem – tłumaczy dr Grzegorz Sudoł.

Bycie ojcem mężem i ojcem po 12 latach więzienia

W jednej z ostatnich spotkań wzięli udział Renata i Grzegorz Czerwiccy, autorzy książki „Nie jesteś skazany”, opowiadającej o historii byłego skazańca, który trafił do więzienia na 12 lat. Dziś, Grzegorz głosi Ewangelię, jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki maluchów. Na pytanie, co musi się wydarzyć, aby ktoś, kto odsiedział wyrok, chciał mieć dzieci, odpowiedział: „Pracować nad sobą”.

Rodzina w Centrum

Formuła spotkań przewiduje także czas na pytania do uczestników, które mogą zadawać użytkownicy Facebooka, na którym odbywają się transmisje na żywo.
-Wszystko to pokazuje, jak wielką rację miał ks. Twardowski pisząc w jednym ze swoich wierszy, że „nierówni potrzebują siebie”. Poprzez doświadczenie i wiedzę innych osób, możemy sobie wzajemnie pomóc – trzeba się tylko odważyć słuchać – przekonują organizatorzy.
Spotkania są częścią większego projektu „Rodzina w Centrum”, który realizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA współpracuje także z telewizją SYNAJ.TV. Na kanale można obejrzeć programy, które poruszają tematykę komunikacji, rozwiązywania konfliktów, rozporządzania domowym budżetem. Doświadczeniem dzielą się chociażby bracia Golec.
Pewnie każdy z nas też spotkał w życiu spanikowaną młodą parę, która ma do rozwiązania kilkadziesiąt problemów i próbuje ogarnąć sprawy związane ze ślubem. Fotografowie, makijażystki, psycholog, wodzirej czy urzędnik stanu cywilnego w przystępny i jasny sposób dostarczają w tej serii niezbędnej wiedzy, która zminimalizuje stres przyszłego małżeństwa.

„Mistrz i Uczeń”, „Rodzina naukowo” oraz „Zaręczyny i co dalej”

Życie nie jest usłane różami – to nie tylko często powtarzany slogan. W pędzącym świecie, chaosie codzienności dobra rada jest na wagę złota.
– Jeśli ktoś się boi zapytać kogoś o radę – to ta rada przyjdzie do niego poprzez serię „Mistrz i Uczeń”. Jeżeli dana osoba ma obawy przed psychologiem – to w serii „Rodzina naukowo” specjalista z ekranu wytłumaczy mu pewne schematy zachowań i zachęci do dalszego rozwiązywania problemu w ramach wizyty u terapeuty. Może jakieś małżeństwo założyło wspólny biznes i nie dogaduje się do końca, potrzebuje jakiejś wskazówki – otrzyma ją poprzez serię „Z rodziną do sukcesu”. A jak znajdą się jacyś zestresowani narzeczeni, którzy nie wiedzą od czego zacząć swoje przygotowania do organizacji wesela, być może zredukują swój stres, gdy usłyszą od specjalistów (w serii „Zaręczyny i co dalej) co i w jakiej kolejności robić przed ślubem – zachęca Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA.
Więcej informacji na temat zaplanowanych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA: www.kana.pl.

Family News Service

SYNAJ - Mistrz i uczeń - baner

SYNAJ – Mistrz i uczeń

SYNAJ - Rodzina naukowo - baner

SYNAJ – Rodzina naukowo

SYNAJ - Z rodzina do celu - baner

SYNAJ – Z rodzina do celu

SYNAJ - Zaręczyny i co dalej - baner

SYNAJ – Zaręczyny i co dalej

Baner akcji

3 Radość

Rodzina w centrum - plakat

Rodzina w centrum – plakat

plakat rodzina w centrum

plakat rodzina w centrum

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758