Fundacja ŻYCIU TAK – Wieczorne rozmowy o miłości rodzinnej

Wieczorne rozmowy o miłości rodzinnej

20 listopada 2021 /R | Family News Service

„Miłość rodzinna – powołanie i droga do świętości”— to temat wieczornych spotkań w archikatedrze lubelskiej, które mają przygotować na lepsze przeżycie Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w Rzymie, ale i Kościołach lokalnych.

Przyszłe Światowe Spotkanie Rodzin będzie mieć nową formułę. Papież ogłosił ją w krótkim wideoprzesłaniu. Jak informuje vaticannews.va będzie się ono odbywać zarówno w Rzymie, jak i w Kościołach lokalnych. Spotkanie to zostało przewidziane na czerwiec przyszłego roku, a odbędzie się ono pod hasłem: „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości”.
W jednym z ostatnich przemówień Franciszek zachęcił wszystkie wspólnoty diecezjalne, by planowały inicjatywy oparte na temacie spotkania i z wykorzystaniem symboli, które przygotowuje diecezja rzymska. „Proszę was, abyście byli żywiołowi, aktywni, kreatywni, abyście organizowali się wraz z rodzinami, zgodnie z tym, co będzie miało miejsce w Rzymie” – dodał Ojciec Święty. Jego zdaniem będzie to dobra okazja, by poświęcić się duszpasterstwu rodzin. Przygotowania do tego wydarzenia już się rozpoczęły. W parafii archikatedralnej św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela w Lublinie odbywają się wieczorne spotkania zatytułowane: „Miłość rodzinna – powołanie i droga do świętości”.

Małżeństwo i rodzicielstwo to gra o życie

Powołanie do małżeństwa i rodzicielstwa przekłada się na codzienność i często jest to wręcz „gra o życie”. Dlatego też wszystkich zainteresowanych poznaniem tajników efektywnego ojcostwa zapraszamy 5 grudnia 2021 roku na warsztat „Tato, gdzie jesteś?”. Poprowadzi go Karol Wojtyna, trener z Tato. Net.
Kolejne spotkanie odbędzie się 13 marca 2022 roku. Romantyczne spotkanie małżeńskie poprowadzą Agnieszka i Jakub Kołodziejowie, redaktorzy czasopisma „Zbliżenia”. Podpowiedzą jak zrozumieć swój związek i poradzić sobie z kryzysami.

„Tracić” czas dla swojej rodziny?

„Czas to miłość” – powtarzał bł. kard. Stefan Wyszyński. Czy warto go więc tracić na małżeństwo i rodzinę. Czy dialog i przebaczenie są możliwe, kiedy ktoś bardzo nas zranił? 24 kwietnia 2022 roku na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć Barbara i Karol Kowalczykowie, odpowiedzialni za misję KANA w Lublinie oraz przedstawiciele Wspólnoty Chemin Neuf (Nowa Droga), która modli się i pracuje na rzecz jedności chrześcijan, Kościoła i małżeństw.

Jedność małżeńska: utopia czy droga?

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu dotyczyć będzie jedności małżeńskiej. Katarzyna i Tomasz Sugierowie, animatorzy Lubelskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich, prowadzący warsztatowe rekolekcje dla małżeństw, służące pogłębieniu relacji oraz lepszemu wzajemnemu zrozumieniu.

Family News Service

Miłość Rodzina 2021 plakat akcji

Miłość Rodzina 2021 plakat

 

 

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758