Fundacja ŻYCIU TAK – Biegiem do Matki Bożej Brzemiennej

Biegiem do Matki Bożej Brzemiennej

4 grudnia 2021 /R | Family News Service plakat akcji

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej oraz Klub Biegaczy „Prawo do Życia” organizują pielgrzymkę biegową z Rumi do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, która odbywa się w sobotę, 4 grudnia 2021 r. w godz. 6:15 – 15:00.

Modlitwa na szlaku

Pielgrzymka rozpoczęła się mszą świętą. Podczas biegu uczestnicy modlą się indywidualnie. Organizatorzy zaplanowali kilka krótkich przystanków na wspólne rozważanie tajemnic różańcowych. Pielgrzymka kończy się modlitwą u stóp Matki Bożej Matemblewskiej.
Pielgrzymi ofiarują modlitwę i pątniczy trud:
– uwielbiając Stwórcę i składając Mu dziękczynienie za dar życia,
– przepraszając za zbrodnie przerywania ciąży i inne grzechy przeciw życiu ludzkiemu,
– prosząc o mądrość i odwagę dla rządzących naszą Ojczyzną, aby szybko wprowadzili dobre prawo chroniące życie wszystkich nienarodzonych dzieci,
– prosząc o nawrócenie oraz przemianę serc i umysłów tych, którzy odmawiają prawa do życia dzieciom w prenatalnej fazie rozwoju, przysługujące każdemu człowiekowi,
– wypraszając dar poczęcia i narodzin dziecka dla małżeństw starających się o potomstwo

Trasa pielgrzymki:

Szlak pielgrzymkowy prowadzi z Rumi do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie (ok. 34 km) przez pagórkowaty teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Większość dystansu to tereny leśne z drogami o nieutwardzonej nawierzchni. Zdarzają się też krótkie odcinki przebiegające przez tereny miejskie o nawierzchni asfaltowej lub z kostki chodnikowej.

Na co zwrócić uwagę?

Wydarzenie ma charakter pielgrzymki religijnej. Organizatorzy proszą o odpowiednie przygotowanie duchowe. Zalecane jest wcześniejsze przystąpienie do spowiedzi, aby w czasie mszy św. móc przyjąć Komunię św. w intencjach pielgrzymki. Wymagane jest dobre przygotowanie kondycyjne oraz brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w pielgrzymce.
Uczestników pielgrzymki oraz wszystkich obrońców życia organizatorzy gorąco zachęcają do udzielenia wsparcia Domowi Samotnej Matki Caritas w Gdańsku Matemblewie.
Czas trwania pielgrzymki biegowej: 8 godz. 45 min.

Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758