Fundacja ŻYCIU TAK – Cudem przeżyła aborcję, jest niepełnosprawna, a teraz broni praw dzieci nienarodzonych

Cudem przeżyła aborcję, jest niepełnosprawna, a teraz broni praw dzieci nienarodzonych

6 grudnia 2021 /R | Family News Service

Mama Amy Miles próbowała dokonać aborcji. Kobieta była wówczas w 28. tygodniu ciąży, dziecko jednak przeżyło. Jako dorosła kobieta Amy dowiedziała się, że jest adoptowana. Dowiedziała się również o okolicznościach swoich narodzin. Dziś dzieli się swoją historią publicznie poprzez media społecznościowe.

Amy Miles

fot. Susan B. Anthony List_YouTube

 

Amy Miles jest szczęśliwą żoną i mamą. Ukończyła studia i jest terapeutką zajęciową. Jej biologiczna matka próbowała dokonać aborcji. W jej wyniku Amy doznała niepełnosprawności.

Człowieczeństwo dzieci nienarodzonych

W jednym z nagrań udostępnionych na kanale YouTube postanowiła podzielić się swoją historią. Kobieta ma nadzieję, że dzięki jej świadectwu, ludzie uświadomią sobie jakim złem jest aborcja i jak wielką traumę powoduje. „Polityka w naszym kraju powinna być wspierająca życie, a nie je odbierająca. Już dawno minął czas, aby człowieczeństwo nienarodzonych dzieci zostało uznane w prawie, a wsparcie dla kobiet i ich dzieci stało się normą, a nie wyjątkiem”– podkreśliła kobieta w nowym spocie pro-life wydanym przez organizację Susan B.Anthony List oraz Abortion Survivors Network.
W ten sposób grupa pro-life zwróciła się z apelem do Sądu Najwyższego, który ma się zająć przełomową sprawą „Dobbs kontra Jackson Women’s Health Organization”. Sąd ma wysłuchać argumentów w sprawie z Missisipi. Prawo bowiem zakazuje dokonywania aborcji po 15.tygodniu ciąży, z innego powodu niż nagły przypadek medyczny lub też poważne wady rozwojowe dziecka. Decyzja sądu w tej sprawie może obalić orzeczenie z 1973 roku w słynnej sprawie, która dała podstawę do legalizacji aborcji w kraju – „Roe kontra Wade”.
-Coś jest nie tak z naszym społeczeństwem, skoro Amy, ja i inne osoby, które przeżyły aborcję, żyjemy dziś tylko dlatego, że aborcja nie zdołała odebrać nam życia, a nasz rząd nie zdołał nas ochronić? Prawo w naszym kraju powinno wspierać życie, a nie je odbierać. Już od dawna człowieczeństwo nienarodzonych dzieci powinno być uznawane w prawie, a wsparcie dla kobiet i ich dzieci stać się normą, a nie wyjątkiem – podkreśliła Melissa Ohden, założycielka Abortion Survivors Network.

Każde życie ma znaczenie

Kobieta sama również przeżyła aborcję, której próbowała dokonać jej matka, podobnie jak w przypadku Amy. Miles zwraca uwagę, że trwająca właśnie kampania podkreślająca człowieczeństwo nienarodzonych dzieci jest bardzo ważna. Wskazuje, że badania opinii publicznej pokazują, że zdecydowana większość społeczeństwa amerykańskiego odrzuca ekstremizm proaborcyjny. -Jako ktoś, kto przetrwał aborcję, chciałabym powiedzieć Sądowi Najwyższemu, że moje życie ma znaczenie. To czas, aby wprowadzić zmianę – tłumaczy na nagraniu Amy Miles.

Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758