Fundacja ŻYCIU TAK – Dzień Modlitw o Dar Potomstwa + Adwentowy Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych

Dzień Modlitw o Dar Potomstwa + Adwentowy Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych

3 grudnia 2021 /R | Family News Service

Baner informacyjny o dniach skupienia

Krakowskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw oraz Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” zapraszają na Dzień Modlitw o Dar Potomstwa oraz Adwentowy Dzień Skupienia Dla Małżeństw Niepłodnych „Towarzysząc w tęsknocie”. Po długiej przerwie dni skupienia znów na żywo!

Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Odbędzie się on 5 grudnia 2021 roku.
-Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie- tłumaczą organizatorzy spotkania.
Podkreślają, że w czasie wieloletniej działalności spotkali setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko.

Niepłodność to problem

Niepłodność to ogromny problem, stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. -Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane. Takie małżeństwa często mówią nam, że czują się niezauważone w Kościele. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało!- czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia „Abraham i Sara”
Inicjatorzy wydarzenia zachęcają, aby zorganizować ten wyjątkowy dzień w lokalnych parafiach. Na stronie internetowej dostępne są materiały promocyjne, m.in. plakat i ulotki dla parafian.
Dzień Modlitw o Dar Potomstwa zaplanowano w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

Program obchodów centralnych:

-12.30 msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Artura Ważnego w DOLNYM kościele
-14.45 krótka konferencja: świadectwo małżonków Karoliny i Grzegorza, którzy po kilku latach oczekiwania obecnie cieszą się trójką dzieci oraz komentarz psychologa Aleksandry Siódmak, która od wielu lat pracuje z parami doświadczającymi problemów z płodnością. (biała sala)
Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą włączyć się do tej modlitwy.
Adwent na skupieniu
11 grudnia 2021 roku od godz. 7.45 Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia. W programie są m.in.: spotkanie z psychologiem klinicznym, psychoterapeutą Iwoną Pieniążek, o tym jak przeżywać stratę dziecka, świadectwo rodziny, która po wielu latach oczekiwania doczekała się narodzin pięciorga dzieci oraz wspólnotowa msza święta.
Rozważania o duchowym podejściu do niepłodności wygłosi ks. dr Mirosław Czapla – wieloletni duszpasterz Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych w Krakowie. Kapłan, który wysłuchał historii setek małżeństw, doświadczających problemów z płodnością – historii czasem zakończonych happy endem, a czasem dopiero rozpoczynających się. Ksiądz, który towarzyszy małżonkom w tęsknocie już od prawie 10 lat!
Spotkanie odbędzie się w kościele św. Królowej Jadwigi w Krakowie, przy ul. Łokietka 60. Koszt udziału to 120 zł od osoby (240 zł od pary). Opłata obejmuje uczestnictwo w dniu skupienia, przerwy kawowe oraz posiłki (obiad + kolacja).
Szczegóły i zapisy: http://abrahamisara.pl 

Baner informacyjny

Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758