Fundacja ŻYCIU TAK – Jest teraz ogromna walka o rodzinę

Jest teraz ogromna walka o rodzinę

10 grudnia 2021 /R | Family News Service

W domu państwa Moniki i Roberta w czasie Adwentu pojawia się wieniec adwentowy; bywa że motywacja do jego wykonania pochodzi ze szkoły czy lokalnej placówki kultury. Pani Monika opowiedziała o tym w rozmowie z Family News Service.

Wieniec adwentowy

Zdjęcie: pixabay.com

 

„Kiedy są konkursy na wieniec adwentowy, to dzieci zawsze chcą brać w nich udział. Wieniec robimy co roku, ścinamy gałązki, dekorujemy, wkładamy w to dużo pracy. Dbamy o to, by z jednej strony wieniec oddawał klimat tego wyjątkowego okresu, ale też żeby był estetyczny, taki ze smakiem. Zazwyczaj jest on bardzo duży, a pracę kończymy wspólnym zdjęciem, na którym syn próbuje (choć z trudem) unieść nasze dzieło” – podkreśla Pani Monika.

Dodaje, że wspólna praca sprawa w ich rodzinie wiele radości. Adwentowe dekoracje są dla wszystkich gości domu jednoznaczną wskazówką, że domownicy przygotowują się do Bożego Narodzenia.

Państwo Monika i Robert nie zapominają o rekolekcjach, które są ważnym elementem Adwentu. Dzieci zazwyczaj uczestniczą w rekolekcjach szkolnych, a dorośli idą na spotkania rekolekcyjne dla dorosłych.

„Rekolekcje są ważne. Nasza wiara z rożnych przyczyn bywa osłabiona i potrzebujemy jakiegoś zapalnika, żeby ja ożywić. Czasem jest to jakaś osoba, która pojawi się na naszej drodze – ksiądz, siostra zakonna, czy też inna osoba, która odwiedzi nasz dom. Ale to nie zawsze się zdarza. A rekolekcje zawsze do nas trafiają, jedno z nas, czy ja, czy mąż dostanie ten zapalnik, to Światło Ducha Świętego, tę moc, żeby prowadzić rodzinę” – zaznacza Pani Monika.

Dodaje, że rekolekcje to bardzo ważny czas. Poza tym istotne jest, żeby „dużo czytać, rozmawiać, przekazywać wiedzę i świadectwo, bo nawet jeśli ktoś ma ogromna wiarę, to ta wiara słabnie”.

„Zły duch też chce osłabić rodzinę, a rodzina jest najważniejsza. Jest teraz ogromna walka o rodzinę i trzeba się starać, żeby wytrwać, nie pozwolić na to, żeby ktokolwiek mógł stanąć na drodze i rozbić to szczęście w małżeństwie” – podsumowuje Pani Monika.

Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758