Fundacja ŻYCIU TAK – Kalisz: W sanktuarium św. Józefa odbyło się spotkanie poświęcone modlitwom w intencji rodziny i obrony życia poczętego

Kalisz: W sanktuarium św. Józefa odbyło się spotkanie poświęcone modlitwom w intencji rodziny i obrony życia poczętego

6 grudnia 2021 /R | Family News Service

„Czas Świętego Józefa trwa – Podporo rodzin ucz nas troski o rodzinę” – pod takim hasłem odbyło się w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięczne spotkanie poświęcone modlitwom w intencji rodziny i obrony życia.

Obraz świętej rodziny

fot. s. Amata CSFN

Gdzież, jeśli nie u św. Józefa mamy uczyć się mądrego i dojrzałego przeżywania Adwentu i Józefowego stylu budowania swojego życia – mówił bp Piotr Libera, przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

Duchowny zachęcił, że to właśnie od św. Józefa możemy uczyć się dobrego przeżywania Adwentu. Jednym z elementów jest przebaczenie.
Wpierw trzeba sobie przebaczyć, z serca przeprosić, może czegoś trudnego nie wypominać, chcieć ze sobą najzwyczajniej porozmawiać. Innymi słowy: musimy jakoś przygotować grunt w rodzinach, aby zbliżający się wigilijny wieczór i łamanie się opłatkiem było prawdziwe. Zbyt święte znaki będziemy wtedy czynić, aby dokonywać je z obojętnym spojrzeniem, z zimnymi dłońmi i zatwardziałymi sercami – podkreślił bp Libera.

 

W homilii bp Libera odwołał się również do Roku Świętego Józefa, akcentując, że jest to czas odnowy życia, także rodzinnego.
Patrząc na cudowny obraz św. Józefa odpowiedzmy sobie sami czy te więzi w rodzinie możemy wzmocnić, uratować: między małżonkami, między rodzicami i dziećmi, między starszymi i młodszymi pokoleniami? Czy jest jeszcze możliwym, abyśmy w tym Adwencie wzięli się w rodzinach za ręce i pomodlili słowami „Ojcze nasz”? Może do tego, tak konkretnie zaprasza nas ten obraz? Do ratowania więzi z Bogiem i między sobą? – mówił hierarcha.

Oficjalne zakończenie Roku Świętego Józefa nastąpi 8 grudnia.

Obraz Świętej rodziny

fot. s. Amata CSFN

Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758