Fundacja ŻYCIU TAK – Nasze duchowe wnuczęta

Nasze duchowe wnuczęta

17 grudnia 2021 /R | Family News Service

Żeby adoptować dziecko należy spełnić szereg ściśle określonych warunków i wymagań. Jest to niezwykle skomplikowany i długotrwały proces i sama chęć adopcji dziecka przez rodziców tutaj nie wystarczy. Inaczej ma się sprawa z duchową adopcją, gdzie procedury ustępują miejsca dobrej woli. W Wigilię Bożego Narodzenia skończy się czas dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko, którego życie w łonie matki jest zagrożone, rozpoczętej 25 marca, czyli w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Napis Dudzowa Adopcja

fot. Family News Service

 

Fizyczna adopcja dziecka ma na celu zapewnienie rodzinnych warunków komuś, kto z różnych powodów nie mógł wychowywać się w rodzinie biologicznej. Duchowa adopcja ma natomiast na celu uratowanie poczętego w łonie matki dziecka przed aborcją. I o ile w fizycznej adopcji wiemy komu pomagamy, o tyle w duchowej adopcji jest to niewiadome. Pani Teresa, która wspólnie z mężem podjęła się modlitwy w intencji ocalenia przed aborcją życia dziecka wspomina wydarzenie, które miało miejsce w dniu zakończenia ich pierwszej duchowej adopcji:

– „Od 17 lipca 2010 roku razem z mężem modlimy się w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. 17 kwietnia 2011 mijało dziewięć miesięcy, więc miał to być koniec naszej wspólnej modlitwy. Tego właśnie dnia niespodziewanie podeszła do mnie w sklepie znajoma, z którą nie rozmawiałam kilkanaście lat uściskała mnie i pogratulowała czwórki wnucząt. Nie mam pojęcia co ją natchnęło, żeby mi to powiedzieć, ale było to dokładnie na koniec duchowej adopcji. Gdy składaliśmy przyrzeczenie modlitwy, siostra zakonna powiedziała nam, że kiedy małżeństwo modli się wspólnie, to każde z nich wyprasza podwójnie. I myślę, że w tamtym momencie moja znajoma potwierdziła naszą pierwszą czwórkę wnucząt, których nie znamy, ale za to są znane Panu Bogu”.

Co należy zrobić, aby włączyć się do duchowej adopcji dziecka? W praktyce wystarczy codziennie odmówić jeden dziesiątek różańca oraz następującą modlitwę:

„Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen”.

Wielkim udogodnieniem, szczególnie dla ludzi młodych, którzy podjęli się dzieła duchowej adopcji jest specjalna aplikacja mobilna. Wspiera ona nie tylko w codziennej modlitwie, ale ukazuje jak mniej więcej rozwija się w tym czasie dziecko. I chociaż adopcja fizyczna znacząco różni się od duchowej, to w obu przypadkach jest wyrazem wielkiej miłości.

Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758