Fundacja ŻYCIU TAK – O. prof. Lubowicki: Decydująca batalia będzie o rodzinę

O. prof. Lubowicki: Decydująca batalia będzie o rodzinę

17 grudnia 2021 /R | Family News Service

Miesiąc przed synodem zwyczajnym o rodzinie, 6 września 2015 roku, zmarł nagle kard. Carlo Caffarra. Pierwszy rektor Papieskiego Instytutu Jana Pawła II Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Rzymie. Włoski dziennik La Croce opublikował 30 maja 2015 r. wywiad, jaki przeprowadziła z nim Paola Belletti. Kardynał z właściwą sobie pasją ukazuje w nim aktualną sytuację rodziny i związane z tym wyzwania. Podsumowując, zwraca się do dziennikarki: „Zakończmy to czymś pięknym” i opowiada: „Gdy Ojciec Święty Jan Paweł II wezwał mnie do Rzymu, aby założyć Instytut Studiów nad Małżeństwem i Rodziną, chciał poświęcić go Matce Bożej Fatimskiej. Po kilku miesiącach napisałem do Siostry Łucji, by powiedzieć jej po prostu, że Ojciec Święty zechciał związać ten Instytut z Fatimą oraz aby jej powiedzieć: «Siostro, módl się za nas».

tata i mama z dzieckiem

Zdjęcie: pixabay.com

 

Nie spodziewałem się odpowiedzi. Po krótkim czasie przychodzi długa, ręcznie napisana odpowiedź Siostry Łucji, pod koniec której czytamy dokładnie tak: «Decydująca batalia między Chrystusem a szatanem rozegra się o małżeństwo i o rodzinę. Jednak nie lękaj się. Każdy, kto pracuje dla świętości małżeństwa i rodziny, będzie zawsze zwalczany i będzie się mu to utrudniało na różne sposoby, gdyż to jest sprawa decydująca [o przyszłości]. Jednak Maryja już zmiażdżyła łeb węża»”. Kardynał przytacza ten fragment – powiedzmy to jasno i jednoznacznie – jako dobrą nowinę, że walka zakończy się zwycięstwem.

Nic nowego. To odwieczna prawda, zapisana jako tzw. protoewangelia w Księdze Rodzaju 3, 15. Warto z radością i nadzieją pamiętać, że gdy szatan usiłował zniszczyć głębię relacji między małżonkami, wówczas Bóg nie mógł znieść, aby on niszczył to, co Bóg „na Początku” ustanowił jako „dobre/piękne”. Natychmiast zapowiedział, że pośpieszy ludziom na ratunek. Skierował wzrok świata na Niewiastę, która przez Chrystusa zmiażdży złego ducha. Każdemu zatem, kto dzisiaj pyta: „Jak się to wszystko zakończy”, kardynał Caffarra przypomina słowa s. Łucji: „Nie lękajcie się. Maryja już zmiażdżyła łeb węża”.

O tym liście Kardynał mówił już 16 lutego 2008 roku, na zakończenie XX Tygodnia Wiary w archidiecezji Lecce oraz w wywiadzie dla La Voce di Padre Pio (marzec 2008, s. 74), gdzie tłumaczył sens batalii: „Również rozmawiając z Janem Pawłem II widziało się, że małżeństwo i rodzina to kolumna podtrzymująca cały porządek stworzenia, prawdę relacji między mężczyzną a kobietą oraz między pokoleniami. Jeżeli się naruszy kolumnę podtrzymującą – idzie w ruinę cała budowla. To właśnie teraz obserwujemy”.

Pozostaje faktem, że w 1981 roku święty Jan Paweł II został ugodzony kulą zamachowca akurat 13 maja, w rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego, dokładnie o 17:17, gdy miał dosłownie za chwilę ogłosić powołanie Papieskiej Rady ds. Rodziny. Wspomniana Rada zachowała ten dzień w serdecznej pamięci. Dokument pt. „Przygotowanie do sakramentu małżeństwa” opublikowała z datą 13 maja 1996 roku. Podobnie uczyniła z dokumentem pt. „Rodzina a ludzka prokreacja”, publikując go 13 maja 2006 roku. W jego zakończeniu Rada przywołuje z pietyzmem „dwudziestą piątą rocznicę swego założenia przez Ojca świętego Jana Pawła II. Założenia, które dokonało się – powiada – właśnie tego dnia, w którym Jan Paweł II przelał swoją krew na Placu Świętego Piotra”.

O. prof. Kazimierz Lubowicki OMI / Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758