Fundacja ŻYCIU TAK – Procesje pokutne i „Różaniec za życiem” w intencji nienarodzonych

Procesje pokutne i „Różaniec za życiem” w intencji nienarodzonych

11 grudnia 2021 /R | Family News Service

W najbliższą niedzielę, we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, patronki dzieci nienarodzonych, w wielu miastach Polski odbędą się pokutne procesje różańcowe. Ich uczestnicy będą modlić się w intencji życia i wynagradzać za grzechy aborcji.

plakat wydarzenia

Zdjęcie: organizatorzy Różańca za Życiem

 

Organizatorzy wydarzenia, wśród których są liczne wspólnoty i stowarzyszenia katolickie, zachęcają do organizowania „Pokutnych Procesji Różańcowych za Polskę” oraz odmawiania „Różańca za życiem” w swoich miastach i parafiach. Do modlitwy można włączyć się zarówno w kościołach przed Najświętszym Sakramentem, jak i zaciszu swojego domu. – Warto modlić się wspólnie z innymi, a także publicznie dawać świadectwo swojej wiary. Im więcej osób łączy się duchowo, tym bardziej modlitwa jest owocna i miła Bogu. Każda inicjatywa mająca na celu apel o opamiętanie się tych, którzy zabijają niewinne dzieci ma sens – mówi w rozmowie z Family News Service Krzysztof Wąsowski, generał Rycerzy Jana Pawła II. Mężczyźni należący do tego stowarzyszenia są jednymi ze współorganizatorów „Procesji Pokutnej za Polskę”, w czasie których odmawiany będzie „Różaniec za życiem”.

Do modlitewnej akcji włączyło się także Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Prezes tej fundacji Paweł Ozdoba tłumaczy jak ważna jest walka o życie nienarodzonych. – Doskonale zdajemy sobie sprawę, że do pełnej ochrony życia potrzebna jest odmiana serc nie tylko polityków, również obcych państw, ale także znacznej części polskiego i zachodniego społeczeństwa – podkreśla Paweł Ozdoba i przypomina, że obowiązkiem katolików jest sprzeciwianie się aborcji, którą dziś wiele środowisk nazywa „prawem człowieka”. – Wiele Polek grozi, że spróbuje uciec za granicę, aby tam zamordować swoje nienarodzone dziecko, a część państw zachodniej Europy chce im to umożliwić, prowadząc politykę ułatwiającą zabijanie polskich dzieci. To pokazuje, jak konieczna jest walka o życie nienarodzone nie tylko w kontekście prawnym, w ławach sejmowych, senackich, przy tworzeniu dobrych ustaw i wywieraniu nacisków na osoby decyzyjne. Ważna jest również nieustanna modlitwa, aby dobry Bóg, przez ręce Matki Bożej, doprowadził do całkowitej ochrony życia poczętego w Polsce i błogosławił wszystkim wysiłkom podejmowanym przez obrońców życia – wskazuje prezes Centrum Życia i Rodziny.

„Różaniec za życiem” odbędzie się m.in. w Warszawie, Białymstoku, Krakowie, Bielsko-Białej i Olsztynie. Szczegółowe informacje oraz materiały pomocne w organizowaniu wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej http://RozaniecZaZyciem.pl .

fot. organizatorzy Różańca za Życiem

 

Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

 

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758