Fundacja ŻYCIU TAK – 'Serce mężczyzny, serce ojca'. W Lublinie odbyła się konferencja na temat dojrzałości ojca i mężczyzny

'Serce mężczyzny, serce ojca'. W Lublinie odbyła się konferencja na temat dojrzałości ojca i mężczyzny

13 grudnia 2021 /R | Family News Service

Duszpasterstwo rodzin archidiecezji lubelskiej zorganizowało konferencję pt. „Patris Corde: serce mężczyzny, serce ojca”. Okazją do spotkania była 40. rocznica ogłoszenia encykliki papieża Jana Pawła II „Familiaris consortio” , Rok św. Józefa oraz Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Konferencja odbyła się w siedzibie lubelskiej Caritas.

Tato z dzieckiem na rękach

Fot. pixabay.com

 

W konferencji wzięli udział dekanalni duszpasterze rodzin, psychologowie, małżeństwa, absolwenci Studium Życia Rodzinnego oraz doradcy życia rodzinnego.
-Nasze duszpasterstwo każdego roku stara się nawiązywać do wydarzeń z życia Kościoła w kontekście wzmacniania małżeństwa i rodziny oraz obrony życia poczętego. Tym razem pod pełnym zatroskania wzrokiem Matki Bożej Płaczącej modlimy się w intencji małżeństw i rodzin naszej archidiecezji oraz zapraszamy mężczyzn, by chętnie korzystali z pomocy św. Józefa, opiekuna Kościoła i podpory rodzin – powiedział ks. Grzegorz Trąbka, archidiecezjalny duszpasterz rodzin.

Część konferencyjną poprzedziła msza święta, podczas której bp Adam Bab zwrócił uwagę, że do zrozumienia roli współczesnego mężczyzny potrzebne są dwa słowa: odpowiedzialność oraz poświęcenie.
-Św. Józef, mąż Boży o ojcowskim sercu, to przede wszystkim człowiek odpowiedzialny, zatroskany o żonę i rodzinę. Poznajemy go w trudnej sytuacji, gdy dowiaduje się, że Maryja nosi pod sercem dziecko. Mimo tego, że prawo i obyczaje pozwalają mu oddalić pozornie niewierną żonę, wsparty Bożą łaską zmierza się z niespodziewaną sytuacją, bierze na siebie ciężar odpowiedzialności. Jest posłuszny woli Bożej, chociaż sam przygotował już odpowiedni plan działania. Ostatecznie wybiera drogę wskazaną przez Boga – podkreślił duchowny.
Podczas spotkania zaproszeni goście dzieli się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi tożsamości mężczyzny XXI, zastanawiali się co to znaczyć nim być współcześnie.

Oprac. Family News Service

Logo akcji Po Pierwsze Rodzina

Po Pierwsze Rodzina

Kontakt

Fundacja ŻYCIU TAK
im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Karmelicka 14
35-317 Rzeszów
[email protected]
KRS: 0000780649 / NIP: 8133810452 / REGON: 383065758